Kodulehe suunaja

Reklaami avaldamine Eesti EKB Liidu kodulehel

Liidu kodulehel on neli võimalikku asukohta, kuhu saab reklaame panna (tegelikult on rohkem, aga mõõdud on samad).

  • Positsioon 1: üleval logo kõrval (seal, kus praegu on "Teekäija" bänner): 468px x 60px
  • Positsioon 2: horisontaalse peamenüü all: 970px × 155px. Kõrgus saab olla ka dünaamiline.
  • Positsioon 3: põhisisu kohal (seal pole praegu midagi): laius on 700px. Kõrgus võib olla dünaamiline, leht kohandab ennast ise vastavaks. Arvestada võiks, et ekraani kõrgusest jääks reklaami alla vähem kui 1/3. Ei soovita kõrgemat pilti kui 250px.
  • Positsioon 4: paremal olev riba (see, kus on Facebook LikeBox ja KutseKool'i bänner): laius 238px, kõrgus pole oluline, see võib seal dünaamiliselt muutuda. Kui positsioonile 4 panna mitu bännerit, siis nad paigutuvad lihtsalt üksteise alla ja on kõik korraga nähtavad. FB Like-box liigub lihtsalt vastavalt allapoole.

Reklaamide paigutus ja mõõdud Eesti EKB Liidu kodulehel

Bännerina saab kasutada:

  1. pilte: png, jpg, gif, animeeritud gif, svg jt.
  2. videot: flash, vmw, ogg, mp4 vms.

Kui kasutada videot, siis soovitavalt võiks see siiski olla kas "tummfilm" või siis nii, et soovija saab ise heli sisse lülitada. Ei ole hea, kui reklaam hakkab kohe ise häält tegema, see võib teinekord olla ehmatav.

ekklesia.ee listserveriga e-posti teel suhtlemise juhend

List ehk automaatne postiloend on vahend, mille abil saab ühte e-kirja saata paljudele adressaatidele, kasutades listi e-aadressi. Ühte arvutisse tekitatakse nimekiri mingil teemal vestlemisest huvitatud inimeste e-posti aadressidest ja sellele nimekirjale antakse omakorda e-posti aadress.

Kui üks postiloendi liige saadab postiloendi aadressil kirja, siis saadetakse see automaatselt edasi kõigile postiloendi tellijatele. Kui keegi tellijatest soovib saadetud kirja kohta midagi öelda, saadab ta vastuse postiloendi aadressile ja see saadetakse jälle kõigile vastava postiloendi tellijtale. Tekib omamoodi elektronkonverents. NB! Kõik ekklesia.ee serveris asuvad listid on seadistatud nii, et listi kaudu saabunud e-kirjale vastamisel saadetakse ka vastuskiri listi! Kui soovitakse vastata eraviisiliselt, tuleb vastajal endal enne e-kirja ärasaatmist muuta saaja aadress õigeks.

Liidu serveris töötab listimootor Sympa. Listimootoriga on võimalik "suhelda" e-posti abil. E-posti teel saab listimootorile saata käske, mis listimootori poolt täidetakse ja mille täitmise järel saadab listimootor saatjale tagasi käskude täitmise tulemused.

Kõik käsud listimootorile tuleb saata aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. – MITTE listi aadressile!

Siinkohal ka mõned pildid tüüpilisemate vajaduste kohta listimootoriga suhtlemisel. Punased tekstid piltidel on lihtsalt selgitavad tekstid, neid ei ole vaja e-kirjades endis kasutada. Listimootoriga Sympa e-posti teel suhtlemise juhendit võid tekstikujul lugeda siit. Tekstilises juhendis on toodud rohkem käske, samuti on seal kirjas need käsud, mida saavad kasutada listi haldajad.

Loe edasi: ekklesia.ee listserveriga e-posti teel suhtlemise juhend

Sympa kasutamise tekstiline juhend

SYMPA on elektrooline listide tarkvara, mis automatiseerib tegevusi nagu tellimine, modereerimine ja arhiveerimine.
Kõik käsud listserverile tuleb saada e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Sagedamini vajaminevate käskude saatmise juhend koos piltidega on siin.

Käsud võivad olla teema-real või ka kirja sisus. Võite panna mitu käsku ühe kirja sisse. Iga rida võib sisaldada vaid ühte käsku. Kirja sisus käskude saatmisel on soovitav kasutada kirja vorminguna lihtteksti (plaintext).

Loe edasi: Sympa kasutamise tekstiline juhend

Päeva kirjakoht:
Nädala moto:

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017