Kodulehe suunaja

Muusikatöö

Suurem osa EKB Liidu kogudusi võivad rõõmu tunda muusikutest, kes teenivad kaasa koguduste jumalateenistustel. Olgu see siis lauldes või pilli mängides, väikeses ansamblis või suures kooris-orkestris Jumalat ülistades. Lisaks südamelähedasele tööle kodukoguduses saavad muusikud innustust ka mitmesugustes ühisprojektides agaralt kaasa lüües.

Orkester

Juba mitu aastat on tehtud eeltööd ja palvetatud, et saaks kokku Eesti kristlik noorteorkester. Tahame anda noortele instrumentalistidele võimaluse orkestrilaagri vaimulikus ja muusikalises osaduses arendada seda muusikaandi, mille Jumal on neile kinkinud. See on suur eestpalvevajadus, et kogenud muusikud tahaksid ja suudaksid olla vaimulikuks ja professionaalseks eeskujuks noortele. Loodame, et sel aastal on Jumal ette valmistanud aja ja inimesed orkestri käivitamiseks.

Uued laulud

Enamus EKB Liidu kogudustest leiab oma üldlaulud laulikust "Vaimulikud laulud" ja avastab sealt enda jaoks ikka veel uusi laule. On loomulik, et koguduste noored on pidevalt otsimas ja kasutamas ka uusi algupäraseid ja tõlgitud (ülistus)laule. Liidu poolt oleme välja andmas noodivihikuid eesti muusikute heliloominguga. Ilmunud on noot ja CD Timo Lige lastelauludega. Uute laulude leidmiseks on käimas konkurss.

Õppimisvõimalused

Oleme tänulikud Jumalale nende muusikute eest, kes oma andidega töötavad kaasa jumalariigis. Muude võimaluste kõrval tasub nüüd uurida õppimisvõimalusi ka TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kirikumuusika erialal. See annab võimaluse töötada koolis muusikaõpetajana ja teenida kaasa koguduse muusikuna.

Muusikainfo

Muusikatöö: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Päeva kirjakoht:
Nädala moto:

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017