Kodulehe suunaja

Sotsiaaltöö keskus Sõbra Käsi tegevus 2013. aastal

SA Sõbra Käsi peamised tegevused 2013. aastal

Kopli supiköök, Tallinn

Tallinna vähekindlustatud inimesed saavad koostöös Sõbra Käe ja Päästearmeega seitsmel päeval nädalas sooja suppi. Sõbra Käe juhitav Kopli supiköök on avatud neljal päeval nädalas ja Päästearmee supiköök kolmel päeval nädalas. Iga päev teenindatakse kuni 220 abivajajat. Supiköögis teenib kaasa 70 vabatahtlikku Oleviste kogudusest, Tallinna Kalju kogudusest, Aleksander Nevski Katedraali kogudusest, Naiskodukaitsjate organisatsioonist ja noorteorganisatsioonist Serve The City.

Tallinna linn toetas supiköögi tööd 2013. aastal kokku 41.615 eurot ja Põhja-Tallinna linnaosa 4.122 euroga. Kogudused ja üksikisikud toetasid supiköögi tööd kokku 5.372 euroga, suurim toetaja on Oleviste kogudus.

Koostöö Toidupangaga

Sõbra Käe ja Toidupangaga koostöös varustati igal nädalal umbes 70 puudustkannatavat peret toidupakkidega. Toidupakke jagasid Sõbra Käe töötajad ja vabatahtlikud Tallinna Kalju kogudusest.

“Hoolime Koos” 

Valduste OÜ kaupluste keti “Sõbralt sõbrale” Eestist kogutud kauba müügist saadud vahenditega on 2013. aasta jooksul jagatud abi mitmesajale perekonnale. Suurim koostööprojekt oli Nuutsaku suvelaager vähekindlustatud perede lastele.

“Hoolime Koos” vahendid on andnud liidu kogudustele hea võimaluse arendada sotsiaalset tegevust oma kogukonnas ning nähtavate vahenditega abistada puudustkannatajaid. 

Euroopa Liidu toiduabi

2013. aastal jagati 45 koguduse ja organisatsiooni abiga 60.528 kg Euroopa Liidu toiduabi.

Sotsiaaltöötajate lõunasöök Kundas

Kunda rajamisel oleva koguduse eestvedamisel toimus sotsiaaltöötajate lõunasöök, millest võtsid osa Kunda linna erinevad sotsiaaltöös osalevad inimesed ning Sõbra Käe ja “Sõbralt sõbrale” esindajad. Lõunasöögil toimunud ettekanded ja arutelu aitas kaardistada Kunda rajamisel oleva koguduse võimalusi toetada kogukonda ning arenada koostööd linna ja koguduse vahel.

Projekt “Elluastujad”

2009. aastal käivitatud projekt “Elluastujad” toetas Sõbra Käe lastekodust väljakasvanud 9 noore iseseisvumist. Projekti viidi läbi Saksa Baptistiliidu rahalisel toetusel. Projekt lõppes 2013. aasta detsembris, selle aja jooksul on noored omandanud hariduse ja leidnud töökohad.

Koskla 18 maja haldus

Sõbra Käe ja Valduste OÜ nõukogude ettepanekul alustati 2013. aasta lõpus Koskla 18 hoone haldamise üleandmist Sõbra Käelt Valduste OÜ-le alates 1. jaanuarist 2014. Koskla 18 hoone jääb endiselt Sõbra Käe omandisse.

 

 

Päeva kirjakoht:
Nädala moto:

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017