Kodulehe suunaja

Väe festival Viimsis

EKB Liidu suvefestival "Vägi minus" tõi Viimsi kooli kokku üle 500 täiskasvanu ja lapse.

President Erki Tamm palub õnnistust Beraca koorile. Foto: P. Palts8.-10. juulil toimunud festivali kaugeimad külalised tulid New Yorgi Beraca baptistikogudusest. Peamiselt Haiiti taustaga lauljad esitasid laupäevaõhtusel teenistusel võimsa ülistuse Jumalale. Püstitõusnud rahvas tänas kaua koori aplausiga ning president Erki Tamm õnnistas koori turnee jätku. Kurikuulsas Brooklyni linnajaos töötava koguduse pastor Mullery Jean-Pierre kutsus usklikke olema soolased kristlased, tuues välja seitse soola omadust, sh soola aktiivne mõju. "Isegi prantslaste kingitud Vabadussammas on soolase vee mõjul värvi muutnud," nentis ta.

Nabil Costa kõneles kristlaseks olemisest keerulises olukorras. Foto: T. Kähr Liibanoni evangeelsete koolide ja sotsiaalsete programmide eestvedaja, Nabil Costa tunnistas, et probleemiderohkes Lähis-Idas on toimumas vaimulik ärkamine. Jumal on vastanud palvetele, kuigi mitte nii nagu usklikud ootasid. Neljamiljonilise elanikkonnaga Liibanoni on peamiselt Süüriast saabunud 1,5 miljonit sõjapõgenikku. "Ma ei saa aru, mis toimub, aga ma usun, et Jumal kontrollib olukorda. Jumal tegutseb," ütles Nabil Costa. "Alguses osalesid vähesed kogudused põgenike abistamisel. Kardeti. Nagu ühe talendi saanud mees- hakati filosofeerima," rääkis Nabil Costa. Jumal on tänaseks äratanud kristlased tegema, mida Jeesus oma jüngritel käskis teha - anda näljastele süüa.

Presidendi pinksiturniiril said proovida kõik soovijad. Foto: T. KährMitmel aastal on suvefestivali programmis olnud ka spordiosa. Seekord pani president välja karikad lauatennises. Võitjaks osutus Nikolai Rütkinen, kellele jägnesid Aarne Põder ja Aarne Kant. Mängurõõmu said aga paljud, kes ei kartnud reketit kätte võtta.

Nii kui alati, oli programm rikas ka kodumaisest muusikast. Credo-Allika kammerkoor kogus Püha Jaakobi kirikusse suure hulga kuulajaid ning Andres Jäätma kontsert ei tahtnud mahtuda vabakoguduse palvelasse ära. Laupäeva hiliste tundideni mängis Viimsi Vabaõhumuuseumis ansambel "Robirohi", rahvas tundis rõõmu kaunist suveõhtust ning üksteisest. Pühapäevasel teenistusel esitas Oleviste koori põhjal moodustatud ühendkoor ja orkester Kersti Kuuse juhtimisel südantpuudutavalt kaunist muusikat.

Suvefestivalil kõneldi palju väest. Asepresident Gunnar Kotiesen demonstreeris avakõnes roostetanud kaanega moosipurki, mis oli keldri seisma ja jagamata jäänud hirmus, et uuel sügisel ei pruugi head marja-aastat tulla. "Jüngrid tahtsid inimesed koju saata, aga Jeesus käskis kõik, mis neil oli, laiali jagada, sest ainult andes ja jagades saame uut," ütles ta. President Erki Tamm tunnistas, et kogudusi külastades tajub ta nälga ja janu Püha Vaimu väske väljavalamise järele. "Usklikud on väsinud elamast "ainult leivast" ja "harjund kohta meie tuleme" elu. Uued olukorrad ja väljakutsed nõuavad värsket sõna Jumala suust. "Inimene ei ela üksnes leivast, vaid kõigest, mis lähtub Jumala suust," kõneles Erki Tamm (5Ms 8:3). "Mooses ootas selg vastu (kalju)seina rahva vihast kivirahet, kui kalju avanes ja sellest voolas välja eluandev allikas. Inimlikes ummikolukordades, kui otsime meeleheitlikult Jumalat, avab ta meile oma väe saladusi," jagas ta isikliku elu kogemusi.

Hannes Nõlvaku ansambli ja Effataa koori eestvedamisel Jumalat ülistades avanesid paljud südamed - eestpalve aeg venis pikaks ja kümned inimesed tulid lava ette, et Püha Vaimu värsket võidmist kogeda. Ka kogu suvefestivali ajal toimunud lasteprogrammis andis mitu last oma elu Jumalale. "Selliste asjade pärast tasubki vaeva näha," ütles Viimsi Vabakoguduse pastor Raido Oras, kes koos paljude abilistega valmistas suurepärase keskkonna ette, kus Jumala Vaimul oli hea töötada.

Kauaaegsete töötegijate lõunasöök oli seekord osa suvefestivali kavast. Foto: E. TammKa lastel oli rohkesti rõõmu. Foto: P. PaltsSuvefestival on ikka ka sõpradega kohtumise paik. Foto: P. PaltsPinksiturniiri võitjad: Nikolai Rütkinen (keskel), Aarne Põder ja Aarne Kant.

Suvefestivali programm on osavõtjatele tasuta. Kulud kaetakse vabatahtlike annetuste ning toetajate abiga. Pikaajaline toetaja on Raigo Tammo, kelle ettevõtted, Estanc ja Tammer on aastaid olnud Liidu suurürituste sponsoriks. Oma õla panid alla ka Eesti Kirikute Nõukogu, Koguduste Partnerid ja Sõbralt Sõbrale kauplustekett.

Rohkem pilte suvefestivalist saab näha Päivi Paltsi ja Tarmo Kähri galeriidest. Autori nimel klõpsates avaneb galerii uues aknas.

EEKBL suvefestival "Vägi minus" 8.–10. juulil 2016 Viimsis

 
Reede, 8. juuli 2016 
18:00 Avateenistus „Kelle vägi minus?“
jutlustab pastor Gunnar Kotiesen; muusika Hannes Nõlvak&Co ja Haapsalu-Allika meesansambel;
Viimsi Keskkoolis, Randvere tee 8
18:00 - 20:00

LASTEPROGRAMM: Avashow superkangelastega Superkangelased SF2016 Viimsi web
Viimsi Keskkooli juures

Vihmase ilmaga oleme Haabneeme koolis

21:00 „Noor vägi“ – õhtu noortele
jutlustab pastor Mullery Jean-Pierre, New York - Viimsi Keskkoolis, Randvere tee 8
21:00 Palveõhtu „Osaduse vägi“
juhatab pastor Joosep Tammo - Viimsi Vabakoguduse kirikus, Rohuneeme tee 40
21:00 Kontsertõhtu „Muusika vaikne vägi“
Credo-Allika kammerkoor - Viimsi Püha Jaakobi kirikus, Nurme tee 2
 
Laupäev, 9. juuli 2016 
8:30 - 9:30 Allika kirjastuse ja Teekäija hommikusöök koguduste pastoritele - Viimsi Vabakoguduse kirikus, Rohuneeme tee 40
10:00 - 12:00 Pühendumisteenistus „Palve vägi minus“, Viimsi Keskkoolis, Randvere tee 8
jutlustab pastor Nabil Costa, Liibanon; laulab Effataa koor
10:00 - 12:00

LASTEPROGRAMM: Teadusteater Superkangelased SF2016 Viimsi web
Viimsi Keskkooli juures

Vihmase ilmaga oleme Haabneeme koolis

13:30


Seminarid, Viimsi Keskkoolis, Randvere tee 8

Usu vägi – usk ja teadus (Tarmo Uustalu)
Moslemitest põgenikud ja vaimselt jahe Euroopa (Nabil Costa)
Jumala vägi teenimiseks (Peeter Tamm)
Tõesse juhatav Vägi – kogudusega liitumisest kristlaste uskumusteni (Liina Kilemit ja Einike Pilli)
Muusika jumalik tervendamisvägi (Helena Uleksin)

13.30 - 15:30

LASTEPROGRAMM:Superkangelaste matk mere äärdeSuperkangelased SF2016 Viimsi web
Algus Viimsi Keskkooli juurest

Vihmase ilmaga oleme Haabneeme koolis

15:00 Spordivõistlus "Presidendi pinksiturniir", Viimsi Keskkoolis, Randvere tee 8
Laevasõit merel (Jenny Kruse), reg. ja piletid infolauas
16:00 Andres Jäätma plaadiesitlus Viimsi Vabakoguduses, Rohuneeme tee 40
18:00 Teenistus „Kui vägi on otsas“, Viimsi Keskkoolis, Randvere tee 8
jutlustab pastor Mullery Jean-Pierre;
laulab Beraca baptistikoguduse koor, New York
18:00 - 20:00

LASTEPROGRAMM: Superraamat, Filmiõhtu Viimsi KinosSuperkangelased SF2016 Viimsi web

Koguneme 17.45 kino juures

21:00 Pereõhtu „Koosolemise vägi“
ansambel „Robirohi“, grill
Viimsi Vabaõhumuuseumis, Rohuneeme tee 51
 
Pühapäev, 10. juuli 2016 
8:00 Varahommikune palvus „Värske vägi“ Viimsi vabakoguduses (Rohuneeme tee 40)
kohvi ja saiakestega
10:35 „Intervjuud viie presidendiga“ (Toomas Vardja film), Viimsi Keskkoolis Randvere tee 8
11:00 Läkitusteenistus „Püha Vaimu vägi minus“, Viimsi Keskkoolis Randvere tee 8
jutlustab president Erki Tamm; koor ja orkester Kersti Kuuse juhtimisel

11.00 - 13:00

LASTEPROGRAMM: Superkangelaste lõpupiduSuperkangelased SF2016 Viimsi web

Viimsi Keskkooli juures

Vihmase ilmaga oleme Haabneeme koolis

Suvefestivali toitlustamine eelregistreerinutele. Toidutalongid väljastatakse infolauas. Lõunasöögid Viimsi Keskkooli sööklas, laupäeval kell 12.00 - 13.00 ja pühapäeval 13.00 kuni 14.00

Suvefestival "Terve Linn" Keilas, 12.-14. juulil 2013

 

Pikaajaliste traditsioonidega kristlik suvefestival on tänavu Keilas ja kannab nime "Terve linn". Kokkupandud programm pakub midagi igale vanuserühmale ja maitsele. Suvefestivali krooniks on esmaklassilised kontserdid ja kontsertjumalateenistused ning lisaks veel kvaliteetne noorteprogramm ja lastele KidsGames, töötoad silmaringi avardamiseks, ekskursioonid, laat ja palju muud. Suvine suursündmus on tasuta ja viiakse ellu vabatahtlike abiga.

Korraldajad: Keila Baptisti Kogudus, Eesti EKB Koguduste Liit, EELK Keila Miikaeli Kogudus, Keila Adventkogudus, Keila Metodisti Kogudus.

Toetajad: Keila Tervisekeskus, Keila Kultuurikeskus, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kirikute Nõukogu, Estanc, Tammer, Uus Maa.

 

Loe edasi: Suvefestival "Terve Linn" Keilas, 12.-14. juulil 2013

Suvefestivali toitlustus ja ööbimisinfo Rakveres

Soodus majutus 19.-22. juuli:

  • Rakvere Ametikooli (Piiri 8) klassiruumi põrandal oma madratsiga – 1€ öö inimese kohta; dušši kasutamise võimalus; maksta sularahas kohapeal.
  • Rakvere Ametikooli õpilaskodus (Piiri 8) 2-4kohalised toad – 6,50€ öö inimese kohta; mitme toa peale dušš; voodipesu, tekid ja padjad on kohapeal; toiduvalmistamise võimalus (oma toidunõude olemasolul). Maksta ülekandega! Kohapeal tasudes 10€ öö inimese kohta.

Toitlustamine ettetellimisel:

  • Hommikusöök 1,80€ (Ametikooli kõrval asuvas haigla sööklas laupäeval ja pühapäeval)
  • Lõunasöök 3,00€ (termokarbis, laupäeval ja pühapäeval)

Ööbimiseks ja toitlustamiseks Ametikoolis registreeruda ja tasuda hiljemalt 10. juuliks!

Registreerumine: EKB Liidu kantselei, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 6700698 / 56220025, Marika Nigulas.

Tasumine: Swedbank 1120064572 Eesti EKBK Liit; selgitusse: suvefestival, kelle ja mille eest tasutakse (näit: 2hs - L, P; 1ls - L; 1öö - R).

Tellimuse täitmine tagatakse siis, kui selle eest on tasutud 10. juuliks!

Muud Rakvere ööbimiskohtad ja söögikohad. Rakvere linna turismiportaal on aadressil https://rakvere.kovtp.ee/et/turism.

Päeva kirjakoht:
Nädala moto:

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017