Kodulehe suunaja

Kevadine naistekonverents "Kõnelused Jumalaga"

Millised on sinu kõnelused Jumalaga? Julgustavad vestlused? Ühepoolsed heietused? Tule kenale kevadpäevale ning saa uut innustust muuta oma suhe Jumalaga sügavamaks!

EKB Liidu kevadine naistekonverents "Kõnelused Jumalaga" toimub laupäeval 29. aprillil kl 10.30-17.00 Tallinna Reaalkoolis Estonia pst 6.

Päeva peakõneleja on rahvusvahelise taustaga tunnustatud kõneleja Rommy Yrjölä Helsinki Saalemi Nelipühikogudusest.

Seminare viivad läbi tuntud naised Eestis.

 

Sõna kuulmine ja sõnakuulmine - Annely VeevoAnnely Veevo

Igapäevase müra seest on raske tunda ära Jumala häält, veel enam – kuulda, mida Tema meile ütleb. Jumal suhtleb meiega iga päev, Ta on
osaline meie igapäeva elus, kui me vaid laseme Tal seda teha.
Annely Veevo räägib sellest, kuidas tunda ära Jumala häält, kuidas
Teda usaldada ja mida saadud sõnumitega peale hakata.

 

 

Mari VahermägiKohtumispaik - Piibel - Mari Vahermägi

Jumal mitte üksnes ei kõnele meiega läbi Piibli, vaid Tema Sõna puhul on tegemist palju enamaga - kohtumisega, isiksuse muutumisega, Isikuga - kõne ja sõnad on osa sellest. Selle tegelikus keskmes on Jumala olemus, armastus ja vägi. Mari Vahermägi räägib elumuutvatest kohtumistest Piibli lehekülgedel.

 

 

Rita RüsseMiks ja kuidas? - Rita Rüsse

Rita on pärit Järvakandist ja sealse nelipühikoguduse liige aastast
1993. Koguduse karjasena teenib eelmisest aastast alates. Seminaril
soovib ta heita pilku teemale, miks on vaja ka naistel järgida Jumala
kutset ja milliseid valikuid see meie ette seab.

 

 

 

Muusikaga teenivad Karmeli koguduse ansambel “Püha Müristus” ja PLL ülistustiim Johanna Vahermägi juhtimisel.

Loe edasi: Kevadine naistekonverents "Kõnelused Jumalaga"

Naiste kevadpäev 2017: "Kõnelused Jumalaga"

Naiste kevadpäev "Kõnelused Jumalaga"  toimub 29. aprillil 2017 kell 10.30-17.00 Tallinna Reaalkoolis. Täpsem päevakava tuleb varsti

Vene regiooni naiste Kevadpäev Kiviõlis

Täna, laupäeval 18.03 toimus Kiviõlis meie vendluse vene regiooni naiste Kevadpäev. Külaline oli Moldovast  Marianna Dubtšak - teemal "Emad palves".

Suur tänu Kiviõli koguduse perele nii südamliku ja rikkaliku kostitamisega vastuvõtu eest! Suur tänu Jumalale kordaläinud päeva eest!

Vene õdede kevadpäeval osalejad.
Haldi Leinus (paremalt teine) koos külalistega Moldovast ja Valgevenest vene regiooni naiste Kevadpäeval Kiviõlis.

Naiste Kevadpäev 2016

Selle aasta Naiste Kevadpäev toimub 21. mail kaunis kevadises Viljandis ja kannab pealkirja "Eluallikas". Kevadpäev toimub Viljandi Baptistikoguduses (aadress: A. Maramaa 1A)

Registreeri end kevadpäevale

Päevakava:

10:00 – 10:50 Kogunemine, registreerimine, avatud kohvik.

I osa:

11:00 – 13:00
Ülistus: Margit Prantsus ja Viljandi Baptistikoguduse ülistuskoor.
Sõnum: Talvi Helde „Kruus allikal“.
Helina-Diana Helmdorfi seadmine uueks naistetöö juhiks.
Jutlus: Helina-Diana Helmdorf „ Jumala ilmutus Eevas. Naise südame saladused".

II osa:

13:00  14:30
Lõuna: Viljandi toitlustusasutustes (omal käel enda valitud kohvikus), värskes õhus jalutamise võimalus.

Söögikohad Viljandis kaardil

III osa:

14:30 – 16:30
Ülistus: Margit Prantsus
Sõnum: Kristin Aavakivi
Jutlus: Karin Raja „Isa lapsed“
Hingehoidlikud vestlused, eestpalveteenistus

 

Kevadpäeva seminaridel kõnelejad:

Kairi Tõkke

Kairi Tõkke on kevadpäeva moderaator ja ühtlasi on ta valmis Kevadpäeval iga soovija eest palvetama. „Olen tahtnud alati väärtustada erinevaid hetki elus ja elada eesmärgipäraselt. Mulle meeldivad inimesed ning tahan olla alati valmis kuulma Jumala häält, et mõnda imet palvetada,“ ütleb Kairi. 
Kairi Tõkke on terve elu elanud Pärnus ning Jumal on tema elus olnud juba 16 aastat. Tal on väga tore abikaasa ning neil on neli armsat last.   
                  

Talvi Helde

Talvi Helde jagab Kevadpäeval sõnumit anumast, mille Jumal on loonud unikaalseks ja kindla eesmärgiga: olla täidetud elu toova väega. Ühtlasi annab ta Eesti EKB Koguduste Liidu naistetöö juhi rolli üle uuele juhile, et minna edasi kutsumuses, mida Issand on valmis pannud. Talvi Helde on Viljandi Baptistikoguduse pastori abikaasa ja tugi vaimulikus teenimises. Jumalariigis teenib ta kaasa nii sõna jagamise kui ka hingehoiuga. Talvi töötab koolikeskkonnas tervishoiuteenuse osutajana, väljendades Jumala armastust praktilise hoolimise ja abiandmise kaudu ning õpetades lapsi ja noori armastama oma kaaslasi ja väärtustama elu.

KarinRaja

Kevadpäeval jagab Karin Raja mõtteid teemal „Isa lapsed” ja teenib eestpalves. Karin: „Mu mõtetes on kadunud poja lugu ja inimeste südamehoiakud, kuid ka armastav Isa, kes läheb kuhu tahes, et leida oma kadunuid tütreid. Ta ootab, ega saa rahu enne, kui on nad leidnud. Mõtleme üheskoos, millised on Isa laste tunnused – missugune on nende mõttemaailm ja suhted kaaslastega. Kuhu me paigutame ennast nendes suhetes?" Karin Raja on juba aastaid olnud Oleviste koguduse naistetöö juht. Ta teenib koguduse naisi sõna jagamise ja hingehoiu kaudu.

 MargitPrantsus

Margit Prantsus juhatab meid Naiste kevadpäeval laulus Jumalat kiitma ja ülistama. Margiti töö- ja tegevuspõld on lai – ülistus, raadiotöö ning heebrea ja inglise keele õpetamine. Kuigi mingis mõttes väga erinevad valdkonnad, on need siiski omavahel tihedalt seotud. Margit ütleb, et Jumala ülistamise kutsumuse leidis ta kristlaseks saades kõige esimesena. Muud asjad on aastatega lisandunud. 

KristinAavakivi

Kristin Aavakivi tutvustab oma Naiste kevadpäeva sõnavõttu nii: „Tahaksin rääkida sellest, kuidas hirm meid kitsendab ja takistab edasi liikumast. Kasvamine Kristuse täismõõtu vajab aga julgust. Kuidas ületada hirmud, et saada kätte Jumala parim?” Kristin on kirjutanud raamatu „Süda Itaaliast”, milles jagab oma südame lugu. Kümme aastat tagasi sai ta esimese eestlasena ta endale uue, siirdatud südame. Kuid veel erilisem on see, kuidas Jumal muutis tema vaimse südame, nii et ta kohtus Looja endaga. Nüüd teenib Kristin Aavakivi kaasa palvekliinikus.

 

Helina DianaHelmdorf

Helina-Diana Helmdorf räägib Naiste kevadpäeval mõnest sügavamast küsimusest, millega naised sageli üles kasvavad. Suur osa (ka Jumalat armastavatest) naistest tunnetab sügavas südamepõhjas, et nad ei ole naisena piisavad. Ei ole piisavalt head, tublid, ilusad, vaimulikud. Küll aga liiga tundlikud, liiga emotsionaalsed, liiga suurte vajadustega. Oled ehk Sinagi kogenud aeg-ajalt või lausa iga päev seda mõõdule mittevastavuse tunnet. Jumal, miks ma küll olen selliseks loodud? Miks on Looja küll andnud naisele just sellise südame ja mida see kõneleb meile Tema enda kohta? Kas võib olla, et see, mida oleme pidanud puuduseks või naiselikuks nõrkuseks, on tegelikult Jumala kingitus meile? Jumala Sõna annab mõista, et meie süda on meie isiksuse tuum. See on kogu meie usu, lootuse, armastuse ja loovuse eluallikas. Naise süda on loodud kõige erilisema eesmärgiga – olla Jumala südame peegeldus. „Olen veendunud, et Jumala igatsuseks on igale naisele pakkuda oma südant. Ja vastutasuks leiab naine üles oma unikaalsuse, mis pakub rahuldust ja rõõmu nii talle endale kui ka ümbritsevatele inimestele,“ leiab Helina-Diana. 

Helina-Diana Helmdorf on sündinud ja üles kasvanud Harjumaal, Sauel. Ehkki tema peres ja suguvõsas Jumalat ei tuntud, sai ta siiski eesõiguse kohtuda Kristusega juba varajases teismeeas – 13-aastasena. Nüüdseks on ta käinud koos Jumalaga 29 aastat. Helina on abielus, nende peres kasvab kolm toredat last. Helina-Diana igapäevatöö on seotud ilu valdkonnaga, vaimulikus töös on tal olnud võimalik teenida kuulutamisega teenida naisi paljudest kogudustest. Sellel kevadel õnnistatakse ta Eesti EKBKL-i uueks naistetöö juhiks.

Registreerimine:

Siit saate end ja kaasatulevaid naisi registreerida kevadpäevale 

Info Viljandi Baptistikoguduse kodulehel: http://vbk.ee/kalender/naiste-kevadpaev-eluallikas/

Kevadpäeval osalemine on tasuta.

Kevadpäeval on võimalus teha annetus naistetöö heaks.

eluallikas

Aprillikuine venekeelne naistekonverents Tapal

9. aprillil 2016 toimus järjekordne EEKBK Liidu venekeelne naiste kevadüritus Tapa Kultuurikoja hubastes ja kaunites ruumides, teemal "Lapsed täiskasvanute maailmas ja täiskasvanud laste maailmas". Seekord oli osavõtjaid 25, aga kõik tunnistasid, et see oli kõige südamlikum ja liigutavam üritus. Põhiettekande pidas Lii Lilleoja - positiivne vanemlus. Kuulati väga suure huviga ja tehti ka hoolega märkmeid.

kõnelejad

Isiklikud tunnistused olid teemadel:

 • Viljatus ei ole karistus
 • Erivajadustega laps peres
 • Lahutus laste peres
 • Tütre tunnistus oma vanemate lahutusest

osalejad saalis

Nii ettekandjatel kui ka kuulajatel olid liigutuspisarad silmis... Kõik aga tunnistasid, et need rasked olukorrad on tulnud ka kasuks. Meil oli, mille pärast ühiselt tänada ja ka eestpalveid jätkuvalt teha.

muusika

Muusikaga teenisid Tallinna Betaania koguduse õed (Nastja ja Külli).

Suur tänu kohalikule Tapa kogudusele rikkaliku toidulaua ja südamliku vastuvõtu eest! Suur tänu peakorraldajale Alina Orehhovale!

Tänulikult, 
Haldi Leinus

Loe edasi: Aprillikuine venekeelne naistekonverents Tapal

NAISTEKONVERENTS Jumalik Naine

2. - 4. oktoobril 2015.a toimus Rakveres naistekonverents "Jumalik Naine". Konverentsi peakõneleja oli Nancy Beach USA-st. Nancy on õpetanud väga paljudel konverentsidel, rääkides efektiivseks teenimiseks vajalikest väärtustest ja visioonist ning inspireerides koguduse juhte ja töötegijaid. Olles ise naine, abikaasa, ema ja koguduse töötegija, räägib Nancy juhtimiskunstist koguduses naisena.

Reedene päev, 2. oktoober, oli mõeldud koguduses kaasategevatele naistele (ei ole vahet, kas sa koristad kirikut, teed kodugruppi, jutlustad, õpetad pühapäevakoolis, või teed hoopis midagi muud). Reedeõhtune üritus toimus Rakvere Eragümnaasiumis. Nancy Beach rääkis töötegijatele teemal "Varustatud teenima".

Laupäeval, 3. oktoobril, pidas konverentsi peakõneleja Nancy Beach kaks ettekannet teemal "Hinge aastaajad". Lisaks oli võimalik on valida kümne huvitava seminari vahel. Lisaks toimus ühine palveaeg ja ülistus. Toimusid ka järgmised seminarid:

 1.  Mari Vahermägi „Mu ligimese hing vajab hoidmist“
 2. Einike Pilli „Mentori abiga paremaks iseendaks?“ (venekeelne tõlge)
 3. Aili Roosimaa ja Laura Herm “Appi! Jumal kutsub!“
 4. Heli Metsala „Haavatavus võib olla tugevus“
 5. Lidia „Tuhkatriinu või kuninganna? Kuidas saada kõigega suurepäraselt hakkama ja seejuures kirglikult“ (venekeelne tõlge)
 6. Maile Kesküla „Vaimuannid- vaimulik varustus igaüheleühiseks kasuks“ (ingliskeelne tõlge)
 7. Mai Zayas „Kuidas seista kui tagasilöögid matavad?“
 8. Karmen Maikalu „Minu suhted“ (ingliskeelne tõlge)
 9. Piret Ehavald „Wild at Heart! Kuidas vallalisena nautida hetke ja elada Jumalale täiega“
 10. Karita Kibuspuu „Valud ja võidud abielus“

Pühapäeval, 4. oktoobril toimus perejumalateenistus, kuhu oodati ka mehi ja lapsi, ning Nancy Beach jutlustas teemal "Andestuse töö".

Tagasivaade naistekonverentsile fotodel ja videol.

Ürituse veebileht: www.karmel.ee/jumaliknaine ja reklaamklipid: eesti keeles, inglise keeles.

jumaliknaine

Alamkategooriaid

 • Naistetöö üksikud artiklid
Nädala moto: Issanda laua juures

Läänemaa Kutse Kool 2017/2018

KUS vastuvõtt 2017